Search
Close this search box.

Õppevisiit Taani

28.novembril – 2.detsembril olid Keila noortekeskuse noorsootöötajad ja kogukonnaliikmed õppevisiidil Taanis. Taani külastamise plaan sai alguse juba pea kolm aastat tagasi kui kuulsime esmakordselt Kopenhaagenis vanas kirikus asuvast Absaloni kogukonnakeskusest, mille külastamine oligi õppevisiidi peamine eesmärk. Keskuse pakub erinevas vanuses kogukonnaliikmetele võimalust tegeleda oma huvidega ning vabas õhkkonnas sotsialiseeruda. Igal õhtul toimub Absalonis pikkade laudade taga ühine õhtusöök. Õhtusöök hakkab kell 18:00 ja toit on kõigil sama. Soovisime ka ise sellest kogemusest osa saada ning sattusime seejuures teleekraanile. Huvitava kokkusattumusena toimus meie õhtusöögi ajal jalgpalli MM otsestuudio ülekanne kohaliku telekanali DR poolt.

Lisaks Absalonile külastasime ka kooli, kus osad ainetunnid toimuvad avatud ruumides koostöiselt õppides. Kõikidel õpilastel on oma sülearvutid, õpikud ja töövihikud puuduvad ning kogu õpitav materjal ja ülesanded asuvad veebikeskkonnas. Lisaks muutub õpilaste tunniplaan iganädalaselt.

Loomulikult külastati ka üht Kopenhaageni suurimat noortekeskust, Pumpestationen´it. Keskuses pakutakse mitmesugust tasulist huvitegevust lastele ja noortele vanuses kuni 21 eluaastat. Tegevustes osalemine on tasuline ning vanematel tuleb oma laps keskuses käimiseks eelnevalt registreerida. Lisaks valivad vanemad eelnevalt, millistes tegevustes lapsed osaleda saavad. Erinevalt meie noortekeskustest, pakutakse Pumpestationen´i keskuses lastele igapäevaselt ka süüa.

Külastasime ka Christiania piirkonda, linnas asuvat endist sõjaväebaasi, kus nüüdseks elab umbes 900 inimest. Piirkonna  areng sai alguse 70ndatel, kui sinna asus elama väike rühm hipisid. Piirkond on siiani tuntud hipide kogukonnana, kus kehtivad Taani seadustest sõltumatud seadused ja regulatsioonid.

Noorsootöötajad ja kogukonnaliikmed said palju uusi teadmisi kogukonna- ja noorsootöötst Taanis, uusi kontakte ja ideid oma töö arendamiseks Keilas. Visiidilt saadud mõtted koondatakse kokku ning need on abiks meie enda kogukonnatöö arendamisel. Visiidilt saadud kontaktide tulemusena osalevad noored ja noorsootöötajad Taanist noortevahetusel Eestis suvel 2023.

Õppevisiidil Absaloni külastmisest kirjutas 30.12.2022 Keila Lehes ka Maret Lepiksaar.

Õppevisiit on rahastatud Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri poolt.

Jaga postitust
Teised postitused

Noorteleht 07.06.2024

Noortekeskuse tutikas noorsootöötaja Liisi Reinman
Eile mängisime baltisakslast, mis täna?
Miharu kogemus olla vahetusõpilaseks kaugel Eestis
Iga lõpp on millegi uue algus
Ja palju muud põnevat

LOE EDASI